Grupa V

• Beata Badowska – środa godz. 16.00 – 16.30

w roku szkolnym 2018/19

Grupa V (dzieci 4-letnie)  7.00 – 16.00

Schodzenie się dzieci: gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dziecka, gry i zabawy badawcze rozwijające u dziecka zainteresowania otaczającym światem, zajęcia rozwijające muzyczne, plastyczne i teatralne uzdolnienia dzieci, gry i zabawy wspomagające rozwój ruchowy dziecka,  gry i zabawy tematyczne wspomagające rozwój emocjonalny                       i społeczny dziecka.

• język angielski – 11.30-12.00

• gry i zabawy logopedyczne – 8.00-8.30
  • katecheza – 9.30-10.00

• gimnastyka ogólnorozwojowa – 11.00-11.30
  • rytmika – 11.30-12.00

• język angielski – 11.00-11.30

• katecheza – 8.00-8.30
  • rytmika – 9.30-10.00

Leżakowanie, relaksacja; czynności obsługowe; przygotowanie do podwieczorku.

Urodziny Kai - 14.09.2018

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy 4. urodziny Kai. Nasza Jubilatka otrzymała od nas prezenty: książeczkę z rysunkami, wykonaną przez koleżanki i kolegów oraz kolorowe balony. Tradycyjnie były słodkie pyszności ;-)

KAJU!

Wszystkiego najlepszego.
Wszystko, co piękne i wymarzone
Niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie,
a wszystko, co niemiłe niech szybko minie.

Nie tylko życzenia dla Ciebie mamy
również tysiąc całusów,

bo Cię kochamy!

Dzieci i panie z gr. V

Urodziny Michalinki - 04.09.2018

Dzisiaj swoje 4. urodziny świętowała razem z nami Michalinka. Z tej okazji Jubilatka otrzymała prezenty: książeczkę z rysunkami, wykonaną przez koleżanki i kolegów oraz kolorowe balony. Oczywiście był słodki poczęstunek ;-)

MICHALINKO!

Dla Kochanej Dziewczynki
życzenia na urodzinki.
Poznaj bajek tysiące, przygód dwa tysiące,
miej buzię wesołą, promienną jak słońce!

Nie tylko życzenia dla Ciebie mamy
również tysiąc całusów,

bo Cię kochamy!

Dzieci i panie z gr. V

Zadania dydaktyczno-wychowawcze na wrzesień 2018

1. To jestem ja …………….………......…. 03 - 07.09.2018
  2. Moja grupa ……...…….……….......…. 10 - 14.09.2018
  3. Moja droga do przedszkola …..……. 17 - 21.09.2018
  4. Idzie jesień … przez las, park ……... 24 - 28.09.2018

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie – utrwalenie imion i nazwisk dzieci z grupy,  przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.
  2. Komunikowanie się w grupie – mówienie o swoich potrzebach, odpowiadanie na pytania.
  3. Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji - stosowanie form grzecznościowych względem siebie.
  4. Samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych − ściąganie ubrań i butów, umieszczanie ich w wyznaczonym miejscu, zakładanie ubrań i butów, korzystanie z toalety, spożywanie posiłków – prawidłowe posługiwanie się łyżką, widelcem.
  5. Środki transportu – poznawanie wybranych środków transportu (lądowego, wodnego, powietrznego), poznawanie znaczenia pasów, sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych;  zaznajamianie z zasadami ruchu drogowego z wykorzystaniem zabaw tematycznych, literatury, wycieczek.
  6. Dbamy o nasze zdrowie – uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów, poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu.
  7. Jesień - oglądanie drzew znajdujących się w bliskim otoczeniu, nazywanie ich; wyjaśnienie zjawiska usychania liści; zbieranie owoców drzew,  wzbogacanie nimi kącika przyrody; wykorzystanie owoców w działalności plastycznej, technicznej, matematycznej, muzycznej oraz w inny, niestandardowy sposób; pokazywanie na wybranych przykładach (np. jeża, wiewiórki, bociana) jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy (odlatują do Afryki, gromadzą zapasy, zasypiają); zwracanie uwagi na zmiany w wyglądzie zwierząt, np. zmiana ubarwienia, gęstnienie futra, piór.
  10. Śpiewanie piosenek, wyrażanie muzyki ruchem, zabawy ruchowo-rytmiczne.
  11. Edukacja matematyczna – przeliczanie elementów zbioru, porównywanie liczebności, określanie wielkości przedmiotów.
  12. Rozwijanie mowy.
  13. Wspieranie dzieci w rozwoju czynności intelektualnych.
Witamy!

Serdecznie witamy Dzieci i Rodziców w nowym roku szkolnym!

Niech każdy dzień w przedszkolu będzie miły, dobry, wspaniały!!!

Panie z gr. V