Grupa I

24.09.2018 : Idzie jesień.. przez las, park : Dary pani Jesieni

W dniu 24 września, do naszego przedszkola przyszedł długo oczekiwany gość – w kolorach złota i czerwieni, w długiej zwiewnej sukience, z koszem kolorowych darów – Pani Jesień.  Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały pomysłowe i oczywiście w kolorach jesieni prace o tematyce jesiennej, które wzbogaciły przedszkolną galerię. Na koniec Pani Jesień podarowała każdemu dziecku wierszyk o Jesieni i szyszkę.

Mariola Masternak

Basia Gustyn

4. PKO Bieg Charytatywny w Lublinie: Pomagamy z każdym krokiem. W szczytnym celu pobiegli dla najmłodszych .

70 drużyn pobiegło w 4. PKO Biegu Charytatywnym na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Podobne imprezy zorganizowano w 11 innych miastach w Polsce.

Brawo !!!! dla naszego Antosia Gontarczyka który wziął udział w biegu , przebiegł całą trasę  i otrzymał wspaniały medal .

Gratulujemy !!!

w roku szkolnym 2018/19

Grupa I (dzieci 4-letnie)  8.00 – 14.00

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

• język angielski – 8.00- 8.30

• gry i zabawy logopedyczne – 9.30-10.00
  • katecheza – 8.00- 8.30

• gimnastyka ogólnorozwojowa – 8.00- 8.30
  • rytmika –10.00- 10.30

• język angielski - 9.30 -10.00

• katecheza – 10.00- 10.30
  • rytmika – 11.30- 12.00

Obiad, czynności higieniczne i samoobsługowe.

Odpoczynek poobiedni , relaksacja przy muzyce rozchodzenie się dzieci na leżakowanie , do domów.

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO -WYCHOWAWCZEJ

NA WRZESIEŃ 2018 W GRUPIE I (DZIECI 4 LETNIE)

1. To jestem ja ……………………03.09 - 07.09. 2018 r.

2. Moja grupa ….................................10.09 - 14.09. 2018 r.

3. Moja droga do przedszkola …………............................... .17.09 - 21.09. 2018 r.

4. Idzie jesień ..przez las, park ………...………………………24.09 - 28.09. 2018 r.

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie – utrwalenie imion i nazwisk dzieci z grupy przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.
  2. Komunikowanie się w grupie – mówienie o swoich potrzebach, odpowiadanie na pytania.
  3. Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji - stosowanie form grzecznościowych względem siebie.
  4. Samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych − ściąganie ubrań i butów, umieszczanie ich w wyznaczonym miejscu, zakładanie ubrań i butów, korzystanie z toalety, spożywanie posiłków – prawidłowe posługiwanie się łyżką, widelcem.
  5. Środki transportu – poznawanie wybranych środków transportu (lądowego, wodnego, powietrznego), poznawanie znaczenia pasów, sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych;  zaznajamianie z zasadami ruchu drogowego z wykorzystaniem zabaw tematycznych, literatury, wycieczek.
  6. Dbamy o nasze zdrowie – uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów, poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu.
  7. Jesień - oglądanie drzew znajdujących się w bliskim otoczeniu, nazywanie ich; wyjaśnienie zjawiska usychania liści; zbieranie owoców drzew,  wzbogacanie nimi kącika przyrody; wykorzystanie owoców w działalności plastycznej, technicznej, matematycznej, muzycznej oraz w inny, niestandardowy sposób; pokazywanie na wybranych przykładach (np. jeża, wiewiórki, bociana) jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy (odlatują do Afryki, gromadzą zapasy, zasypiają); zwracanie uwagi na zmiany w wyglądzie zwierząt, np. zmiana ubarwienia, gęstnienie futra, piór.
  10. Śpiewanie piosenek, wyrażanie muzyki ruchem, zabawy ruchowo-rytmiczne.
  11. Edukacja matematyczna – przeliczanie elementów zbioru, porównywanie liczebności, określanie wielkości przedmiotów.
  12. Rozwijanie mowy.
  13. Wspieranie dzieci w rozwoju czynności intelektualnych.

Znalezione obrazy dla zapytania witamy w przedszkolu obrazki

Witamy wszystkie dzieci w przedszkolu po wakacjach.

: Mariola Masternak

Basia Gustyn