Godło Polski umieszczone w tarczy, według wzoru i kolorystyki zgodnych z ustawą

Przedszkole Nr 1
im. Janusza Korczaka
w Bełżycach

FORUM CZYTELNIKÓW

 

Szanowni Państwo

 

 

zapraszam do naszego Forum. Zachęcam do komentowania życia naszego przedszkola.  

 

  • Dostęp do Forum mają wszystkie osoby korzystające z Internetu. Użytkownik publikując swoje wpisy (wypowiedzi) reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za publikowane treści. 
  • Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Użytkownika na Forum treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, wulgarnych i naruszających powszechnie obowiązujące zasady moralne.
  • Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez Użytkownika Forum wpisów o charakterze reklamowym oraz linków do stron, których tematyka związana jest z nielegalnym rozpowszechnianiem oprogramowania i innych dzieł objętych prawem autorskim.
  • Właściciel zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa powyżej bez powiadamiania Użytkownika, który dokonał wpisu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających niniejsze postanowienia lub przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
  • Przy publikacji zamieszczonego przez Użytkownika wpisu Właściciel może publikować część adresu IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem Forum przy zamieszczaniu wpisu.

 

 

                                                                                                                           Administrator

 

                                                                                                                    Jolanta Barszcz-Skowronek

                                                                                                                        dyrektor przedszkola 

Komentarze internautów
~ OJCIEC 14.02.2018 11:13
Rodzice co myślicie na temat wyprowadzania dzieci na spacery w takie zimno???? / Panie twierdzą że MUSZĄ wychodzić... nie rozumiem... moja córka ciągle choruje.... tak nie powinno być... nie wiem gdzie poruszyć tę kwestię.... rozmawiałem z innymi rodzicami i bardzo dużo osób jest na NIE za spacerami w takie zimno... córka dwa dni w przedszkolu... dwa tygodnie w domu....
~ mama 14.02.2018 19:07
Z tym zimnem to bez przesady...Temperatura nie spadła dziś na minus dziesięć. Poza tym jakoś te dzieci do przedszkola posyłamy więc też wyprowadzamy je na dwór. Trochę też zaufania do nauczycielek, mózgi mają, używają i widzą czy można wyjść na dwór czy nie. Osobiście jestem za spacerami, bo zanim odbiorę dziecko po pracy to jest niemal siedemnasta i szczerze to nie mam siły i ochoty juz iść na spacer. Mamy obowiązek odpowiednio ubrać dzieci do pogody więc nie widzę zagrożenia.
~ gość 15.02.2018 22:19
Jestem nauczycielką przedszkola i niemal codziennie wchodzę na Państwa stronę, którą kiedyś pokazała nam na zajęciach, Państwa pani Dyrektor, a moja wykładowczyni na studiach podyplomowych. Lubię podczytywać i podpatrywać co tu się dzieje, uważam że w Państwa przedszkolu dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, wartościowych. Gratuluję Państwu Nauczycielom zaangażowania ale także i Rodzicom, bo pani Dyrektor, podając przykłady dobrej praktyki zawsze podkreślała jaką jesteście wspaniałą grupą ludzi, i ze bez Rodziców nigdy by się w przedszkolu nic nie udało.
Dzisiaj, postanowiłam odpowiedzieć Państwu na pytanie dlaczego wychodzimy na dwór. Bo dzieci tego potrzebują, potrzebują biegać, bawić się na dworze: na śniegu, w deszczu, nawet w błocie. Dzieciom nie przeszkadza tzw. brzydka pogoda. Kiedy jest zimo? Wtedy kiedy człowiek stoi, nie robi nic. a jak sie porusza? Trzeba tylko te dzieci odpowiednio przygotować do wyjścia na dwór: odpowiednie ubranie i buty załatwią sprawę. Proszę Państwa, macie bardzo mądrych nauczycieli, którzy rozumieją, że pokolenie dzieci urodzonych po 2010 roku będzie żyło krócej niż ich rodzice i dziadkowe. Cywilizacja zabierze i już zabiera naszym dzieciom radość z zabawy, doświadczania. Są przywożone, wnoszone do przedszkola, rodzice martwią się, że wychodzą na dwór, wracają do domu, najczęściej samochodem, komputer, telewizor.
Przepraszam Państwa za tę refleksję ale ja tez jestem mamą, trochę starszych dzieci, wiem, że to z troski.

To fragment naszej podstawy programowej:

Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa, zarówno w budynku przedszkola, jak i na świeżym powietrzu. Naturalna zabawa dziecka wiąże się z doskonaleniem motoryki i zaspokojeniem potrzeby ruchu, dlatego organizacja zajęć
na świeżym powietrzu powinna być elementem codziennej pracy z dzieckiem w każdej grupie wiekowej.

Pozdrawiam bardzo serdecznie: Marianna H.
~ Barbara M 20.02.2018 22:17
Co my na to?
...nie ma złej pogody tylko złe ubranie. Jestem wdzięczna wszystkim paniom z przedszkola, że zabierają nasze dzieci na spacer. Niektórzy z nas pracują całymi dniami i gdyby nie Panie to nasze dzieci nie zobaczyłyby przez cały tydzień słońca na własne oczy - chyba że OJCIEC ma jakąś najnowszą aplikację na iPhone imitującą światło UV.
Naprawdę ubranie całej grupy dzieciaków jest ogromnym wyzwaniem (ja przy dwójce już wymiękam) - ogromny szacunek za organizację.
Dzieci chorują (moje również) nie dlatego, że wychodzą na dwór, tylko dlatego że siedzą w gorących, niewietrzonych salach, w zaduchu, bakteriach i wirusach. A dlaczego tak się dzieje, bo niektórzy rodzice nie pozwalają na przewietrzenie sali. Okna najlepiej zamknąć i opieczętować plombą na okres co najmniej od września do maja.
Dla zdrowia bardzo ważne jest hartowanie organizmu - spacery do temp. -10 st. C są nie tylko wskazane ale wręcz potrzebne. Jedynym przeciwwskazaniem jest gorączka u dziecka, ale wtedy powinno zostać ono w domu. Dziwię się, że ludzie wykształceni nie wiedzą podstawowych rzeczy. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to proszę skonsultować się z dobrym pediatrą, a nie babcią (z całym szacunkiem dla tych ostatnich).
Pozdrawiam i dziękują całej kadrze za "wietrzenie" naszych dzieciaków, bo dzięki temu jest szansa, że zamiast 12 infekcji w ciągu roku będzie ich tylko 10 :)
~ Mama 16.03.2018 12:32
"...Dla zdrowia bardzo ważne jest hartowanie organizmu - spacery do temp. -10 st. C są nie tylko wskazane ale wręcz potrzebne. Jedynym przeciwwskazaniem jest gorączka u dziecka, ale wtedy powinno zostać ono w domu. Dziwię się, że ludzie wykształceni nie wiedzą podstawowych rzeczy. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to proszę skonsultować się z dobrym pediatrą, a nie babcią (z całym szacunkiem dla tych ostatnich)...."ukłony również dla Pani.... dzisiaj np. oprócz tego że jest zimno...(przemilczę to)....ale jest ogromne wietrzysko, że głowy urywa... nie sadzę, żeby to było wskazane dla zdrowia dzieci i nie sadzę żeby jakikolwiek padiatra by sie na to zgodził, aby wypuszczać dzieciaki na dwór na taką pogodę....rozumie hartować rozumie przewietrzać, ale słuchajcie wszystko ma jakieś granice nawet spacery w brzydką pogodę....
Dodaj swój komentarz (maksymalnie 4000 znaków)
Nick:
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )