Grupa III

Witamy Rodziców i dzieci z grupy III w nowym roku szkolnym 2019/2020 :)

Zapraszamy na konsultacje:

Anna Pokładek - środa godz. 10.30 - 11.00

Anna Mazurek  -  wtorek godz. 9.30 - 10.00

lub w innym, wcześniej uzgodnionym terminie

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Nr 1 im. Janusza Korczaka

w Bełżycach w roku szkolnym 2019/2020

Schodzenie się dzieci: gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dziecka, gry i zabawy badawcze rozwijające u dziecka zainteresowania otaczającym światem, zajęcia rozwijające muzyczne, plastyczne i teatralne uzdolnienia dzieci, gry i zabawy wspomagające rozwój ruchowy dziecka,  gry i zabawy tematyczne wspomagające rozwój emocjonalny  i społeczny dziecka.

8.00 – 13.00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Zajęcia kierowane prowadzone przez nauczyciela przedszkola i nauczycieli specjalistów, zabawy swobodne, praca indywidualna z dziećmi, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, czytanie literatury dziecięcej, pobyt na dworze, przygotowanie do obiadu:

Katecheza 12.00-12.30

Rytmika 12.30-13.00

Język angielski 9.30-10.00

Rytmika 10.00-10.30

Gimnastyka ogólnorozwojowa 10.30-11.00

Język angielski 11.30-12.00

Gry i zabawy logopedyczne 12.00-12.30

Katecheza 11.30-12.00

• Gr. III – leżakowanie, relaksacja; czynności obsługowe; przygotowanie do podwieczorku

gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dziecka, gry i zabawy badawcze rozwijające u dziecka zainteresowania otaczającym światem, zajęcia rozwijające muzyczne,  plastyczne i teatralne uzdolnienia dzieci, gry i zabawy wspomagające rozwój ruchowy dziecka,  gry i zabawy tematyczne wspomagające rozwój emocjonalny i społeczny dziecka; pobyt w ogrodzie przedszkolnym

Program edukacji przedszkolnej " Nasze Przedszkole"

Program edukacji przedszkolnej " Nasze przedszkole" autorstwa M. Kwaśniewskiej, W. Żaby - Żabińskiej.

pdf11-09-2019[ Pobierz ]
5 118 kB
Święto Przedszkolaka

To był bardzo ważny tydzień! Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w przedszkolu i na drodze. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach. Było też sporo dobrej zabawy, poprzez którą poznaliśmy wiele zachowań. Bo nasze panie dbają o nasz rozwój :) A w piątek oficjalnie staliśmy się PRZEDSZKOLAKAMI. Było pasowanie, prezenty i uroczysty przemarsz ulicami miasta z okazji Dnia Przedszkolaka.

Anna Pokładek

W przedszkolu miło płynie czas

Za nami drugi, bardzo miły i owocny tydzień w przedszkolu. Powoli przestajemy się o Was, Drodzy Rodzice martwić. Jakoś sobie bez nas radzicie :) Jesteśmy spokojniejsi o Wasz los i rano do sali wchodzimy z uśmiechem. U nas same nowości. Poznaliśmy Kodeks przedszkolaka i dzielnie przestrzegamy zasad, upominając się też o swoje prawa :) , samodzielnie myjemy zęby, ubieramy się i spacerujemy w parach. Tańczymy, śpiewamy, malujemy wszystkim czym się da oraz wykonujemy trudne zadania.

lightbox lightbox

W piątek swoje urodziny świętowała Zosia. Była wspaniała zabawa, życzenia i bardzo dużo słodyczy :)

Dla Kochanej Dziecinki
życzenia na Urodzinki
Poznaj bajek tysiące,
przygód dwa tysiące,
miej buzię wesołą,
promienną jak słońce!

Anna Pokładek

Zadania dydaktyczno - wychowawcze na miesiąc wrzesień

1. Pierwszy raz w przedszkolu…………………….......02.09-  06.03 2018 r.
  2. Jestem przedszkolakiem…..............................09.09 -13.09 2018 r.
  3. Bezpieczne ulice………….................................16.09 - 20.09. 2018r.
  4. Nadeszła jesień………...………………………..........23.09 - 27.09. 2018 r.

Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie:

- poznawanie imion i nazwisk dzieci z grupy

- przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.

Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji

- stosowanie form grzecznościowych względem siebie.

Rozwijanie umiejętności komunikowania się w grupie:

-  mówienie o swoich potrzebach;

- odpowiadanie na pytania.

Samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych:

-  ściąganie ubrań, butów, umieszczanie ich w wyznaczonym miejscu

- zakładanie ubrań, butów

- korzystanie z toalety

- spożywanie posiłków – prawidłowe posługiwanie się łyżką, widelcem.

Rozwijanie zainteresowań techniką:

- poznawanie wybranych środków transportu: lądowego, wodnego, powietrznego;

- poznawanie znaczenia pasów, sygnalizacji świetlnej.

Uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów:

- Poznanie sytuacji zagrażających zdrowiu,

- Uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo zabaw w pobliżu jezdni i ulic.

Zainteresowanie dzieci zjawiskami przyrodniczymi:

-  obserwowanie środowiska przyrodniczego; zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie

-  oglądanie drzew znajdujących się w bliskim otoczeniu

- zbieranie owoców drzew, wzbogacanie nimi kącika przyrody.

Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.

Kształtowanie gotowości do czytania i pisania.

Śpiewanie piosenek, prowadzenie zabaw ruchowo-rytmicznych.

Już jesteśmy PRZEDSZKOLAKAMI

Hurra! Zaczęło się! Po trzech latach beztroskiego życia już jesteśmy PRZEDSZKOLAKAMI. Pierwsze dni upłynęły nam na poznaniu naszych pań, sali no i oczywiście siebie nawzajem :) . Oj, działo się, działo! Po burzliwych porankach :) nastał spokój i cisza przy wspaniałej zabawie. Poznawaliśmy nasze imiona, znaczki przedszkolne, tańczyliśmy i jedliśmy pyszne posiłki. A, że czasem ktoś się zalał, zachlapał, popłakał, czy zasmucił to przecież normalne :D . Wy dorośli też tak czasem macie. Po obiedzie zasypialiśmy przy dźwiękach kołysanek. I uwaga... nic złego nam się nie stało! Panie czuwały z troską nad nami, tak jak Wy Kochane Mamusie, podejmując odpowiedzialność tak jak Wy Drodzy Tatusiowie. Jedyne co nas zasmuciło w ciągu dnia to myśl o WAS.

Drodzy Rodzice, przez trzy lata czuwaliśmy nad Wami. Nie dziwcie się więc, że teraz zwyczajnie się o Was martwimy, jak Wy sobie teraz bez nas poradzicie...