Grupa I

Małgorzata Suchora

w roku szkolnym 2019/20

Grupa I (dzieci 4 i  5-letnie)  7.00 – 16.00

Schodzenie się dzieci: gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dziecka, gry i zabawy badawcze rozwijające u dziecka zainteresowania otaczającym światem, zajęcia rozwijające muzyczne, plastyczne i teatralne uzdolnienia dzieci, gry i zabawy wspomagające rozwój ruchowy dziecka,  gry i zabawy tematyczne wspomagające rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.

Zajęcia kierowane prowadzone przez nauczyciela przedszkola i nauczycieli specjalistów w tym pomoc psychologiczno-pedagogiczna,  zabawy swobodne, praca indywidualna z dziećmi,, pobyt na dworze, przygotowanie do obiadu:

• rytmika 8.00- 8.30
  • religia   12.30- 13.00

• język angielski 12.30- 13.00

• rytmika 8.00- 8.30
  • zajęcia ruchowe 9.30- 10.00

• zajęcia logopedyczne 8.00- 8.30
  • język angielski 12.30- 13.00

• religia12.30- 13.00

Obiad, czynności samoobsługowe.

po obiedzie - 15.10

15.10- 16.00

Odpoczynek poobiedni - słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej, czytanie literatury dziecięcej; rozwijanie zainteresowań czytelniczych; gry i zabawy tematyczne wspomagające rozwój emocjonalny i społeczny dziecka; gry i zabawy dydaktyczne wspomagające rozwój umysłowy dziecka; gry i zabawy badawcze rozwijające u dziecka zainteresowania otaczającym światem; zajęcia rozwijające plastyczne i teatralne uzdolnienia dzieci; gry i zabawy ruchowe; praca indywidualna.

Podwieczorek, porządkowanie sali

Program edukacji przedszkolnej "Nasze Przedszkole"

Program edukacji przedszkolnej " Nasze przedszkole" autorstwa M. Kwaśniewskiej, W. Żaby - Żabińskiej.

pdf 10-09-2019 [ Pobierz ]
5 118 kB
13/09/2019 Urodziny Pawła Maliborskiego

iaj wspólnie z Pawłem świętowaliśmy Jego 5. urodziny. Naszemu Jubilatowi odśpiewaliśmy "Sto lat", złożyliśmy serdeczne życzenia i obdarowaliśmy Go prezentami. Był słodki poczęstunek;-) Dziękujemy!

Pawełku!

Dla Superbohatera co pomoc innym wybiera

Niech się spełnią wszystkie marzenia
Z łatwością, z jaką składamy życzenia.
Niech siła i odwaga w zabawie i w życiu Ci pomaga.
Niech mocy Ci nie brakuje, a dobro zawsze niech procentuje.

Dzieci i panie z gr. I

06/09/2019 Urodziny Szymona Postoja

Dzisiaj wspólnie z Szymonem świętowaliśmy Jego 5. urodziny. Naszemu Jubilatowi odśpiewaliśmy "Sto lat", złożyliśmy serdeczne życzenia i obdarowaliśmy Go prezentami. Dziękujemy za słodkości!!!.

Szymonie!

Życzymy Ci rzeki i piasku przy rzece
na wspaniałe, piaskowe fortece.
I poziomek w leśnych kotlinach
oraz drzew, na które można się wspinać ...

Dzieci i panie z gr.I

03/09/2019 Urodziny Leny Świątkowskiej

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego świętowaliśmy 5 urodziny Leny Świątkowskiej. Było bardzo wesoło i przyjemnie, dzieci przygotowały dla swojej koleżanki pamiątkową książkę z obrazkami. Oczywiście zaśpiewaliśmy głośne 'Sto lat", złożyliśmy życzenia naszej Jubilatce i podarowaliśmy prezenty, a potem najprzyjemniejsza część - słodki poczęstunek.

Lenko!

Ile płatków ma stokrotka, ile jabłek ma szarlotka,
ile kurek jest w kurniku, ile ząbków jest w grzebyku.
Tyle słońca bez cienia goryczy,
Panie i dzieci z gr. I serdecznie Ci życzą.

Dzieci i panie z gr. I

Tematyka i zadania na wrzesień 2019

1.   To jestem ja ………………………...…............ 02 - 06.09.2019
  2.   Moja grupa ............................................ 09 - 13.09.2019
  3.   Moja droga do przedszkola ……................ 16 - 20.09.2019
  4.   Idzie jesień … przez las, park…..…............ 23 - 27.09.2019

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie - przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.
  7. Dbamy o nasze zdrowie – przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.
  8. Rozwijanie mowy: komunikowanie się w grupie – mówienie o swoich potrzebach, odpowiadanie na pytania dotyczące wysłuchanego utworu, słuchanie i rozpoznawanie odgłosów dochodzących z otoczenia, słuchanie i powtarzanie podanych słów, zdań.
  9. Samodzielne wykonywanie czynności samoobsługowych − ściąganie ubrań i butów, umieszczanie ich w wyznaczonym miejscu, zakładanie ubrań i butów, korzystanie z toalety, spożywanie posiłków – prawidłowe posługiwanie się łyżką, widelcem.

10. Śpiewanie piosenek, wyrażanie muzyki ruchem, zabawy ruchowo-rytmiczne.

11. Edukacja matematyczna – przeliczanie elementów zbioru w zakresie dostępnym dziecku.